15 dôkazov, že Apple má neuveriteľný zmysel pre detail
Spoločnosť Apple je známa svojim neuveriteľným zmyslom pre detail. Práve to ju od počiatku často odlišovalo od konkurencie. Či už sa jedná o drobné kozmetické doplnky alebo drobnosti, ktoré nám každý deň zjednodušujú prácu. Dnes si predstavíme 15 prvkov, ktoré dokazujú precíznosť a zmysel pre detail spoločnosti Apple.
1. "Dýchajúce" svetielko spánku
Apple má od roku 2002 patent na špeciálny LED indikátor režimu spánku. Tento patent popisuje blikanie svetielka v rytme dýchania, čo pôsobí psychicky na vedomie pozorovateľa a upokojuje ho.
2. Ventilátory, ktoré počúvajú
Apple využíva v svojich MacBookoch špeciálne inteligentné ventilátory. Tie sa automaticky spomalia, pokiaľ systém zaznamená, že používaš funkciu nahrávania hlasu. Vďaka tomu sú menej hlučné a nenarúšajú nahrávku.
3. Sleduj cestu svetla v Apple Maps
Ak obľubuješ Apple Maps, možno poznáš túto zaujímavú funkciu. Ak oddiališ mapy dostatočne ďaleko, uvidíš svetlo slnka, ktoré dopadá na našu planétu v reálnom čase.
4. Inteligentný Caps Lock
MacBooky Air a novšie verzie Pro zahŕňajú zaujímavú funkciu inteligentného tlačidla "Caps Lock". Aby sa predišlo náhodnému stlačeniu pri písaní, môžeš si zapnúť túto funkciu a Caps Lock sa vypne až pri jeho podržaní.
5. Kvitnúce kvety na Apple Watch
Typické animované tapety kvitnúcich kvetov sú známe najmä užívateľom Apple Watch. Zaujímavé je, že tieto tapety nie sú generované počítačom, ale spoločnosť nafotila reálne kvety. Alan Dye, riaditeľ dizajnu, povedal, že pri fotení strávili 285 hodín.
6. Skryté magnety
V starších iMacoch nájdeš na vrchu zariadenia ukrytý magnet. Apple ho tam zabudoval, kvôli lepšiemu uchyteniu webkamier iSight. Momentálne už ale v novších iMacoch niečo podobné nehľadaj, kameru majú zabudovanú v sebe.
7. Žiara, ktorá ťa naviguje
Iste si pamätáš na staršie verzie iOS so špecifickým slide-to-unlock spôsobom odomknutia. V novších zariadeniach je už tento dizajn zmenený a značne minimalistickejší. Dizajnéri však zabudovali do textu "odomknúť posunutím" žiaru, ktorá naviguje používateľa, ktorým smerom ťahať.
8. Prečo je prijímanie hovorov zakaždým iné?
Možno si si všimol, že pri prichádzajúcom hovore musíš niekedy potiahnuť prstom na prijatie hovoru a niekedy stačí stlačiť tlačidlo. Apple týmto spôsobom skombinoval odomknutie zariadenia a prijatie hovoru. Ak máš teda zamknutý iPhone, objaví sa ti prvá varianta.
9. Drobná animácia režimu "Nerušiť"
Pri zapnutí režimu "Nerušiť" sa v pravom hornom rohu objaví jednoduchý mesiačik. Pokiaľ skúsiš vypnúť a zapnúť túto funkciu priamo v nastaveniach, uvidíš animáciu, ako sa mesiačik zaťahuje priamo pred tvojimi očami.
10. Odrazenie Volume a Jasu
V Control Centre môžeš editovať jas a hlasitosť zvuku. Pokiaľ potiahneš prstom príliš rýchlo, číselník pôjde ďalej aj po tom, čo zdvihneš prst a pomaly sa zastaví. Pokiaľ ho tiež prudko posunieš až k okraju, jemne sa od neho odrazí.
11. Otvorenie jedným prstom
Touto vymoženosťou sú notebooky spoločnosti Apple veľmi dobre známe. MacBook totiž môžeš otvoriť jedným prstom a to vďaka špeciálnej drážke na vrchej časti.
12. Plávajúca medúza v Apple Watch
Tak, ako pozadie kvitnúcich kvetov, ani plávajúca medúza v Apple Watch nie je generovaná počítačom. Spoločnosti trvalo extrémne dlho, kým sa im podarilo vytvoriť správne zábery. Používali na to špeciálne štúdio, viacero druhov medúz a kameru natáčajúcu 300 snímkov za sekundu.
13. Ktorý prst je ktorý?
Pokiaľ vlastníš iPhone s Touch ID, môžeš si do zariadenia nahrať viacero otlačkov. Apple ti uľahčí prácu a ak tvoj odtlačok rozpozná, rovno ti povie, ktorému prstu patrí. Ideálne, ak zabudneš, ktorý prst je ktorý!
14. Hviezdna sústava v Apple Watch
Ako ciferník hodín v Apple Watch si môžeš zvoliť aj hviezdnu sústavu. Zaujímavé na nej je to, že ukazuje presnú polohu Slnka, Zeme aj ostatných planét v reálnom čase. Dokonca si môžeš pozrieť, v akom rozložení boli planéty v minulosti alebo v akom ešte len budú.
15. Prečo Apple Watch vyzerajú, akoby nemali okraje?
Na Apple Watch je úžasné, že pri tmavých tapetách ako napríklad plávajúce medúzy alebo spomínaná hviezdna sústava ani nevieš, kde končí displej a začína okraj hodiniek. Šéf dizajnu, Jony Ive, povedal, že to docielili použitím hlbšej čiernej ako v prípade iPhonu na vytvorenie dokonalej ilúzie.
---Zdroj titulnej foto: picjumbo.imgix.net
Zdroj: businessinsider.com